Reklama

Ładowanie...

Demonstracje w Tunezji

Demonstracje w Tunezji

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Tysiące Tunezyjczyków wyszło w ostatnich dniach na ulice, aby zaprotestować przeciw obniżeniu dotacji do niektórych towarów oraz wzrostowi podatków i cen.
MOHAMED MESSARA / EPA / PAP
W

Władze zgodziły się na zwiększenie pomocy socjalnej, ale w kraju, w którym wskaźnik bezrobocia wśród młodych wynosi 30 proc., to może nie wystarczyć. Tunezja była pierwszym krajem, w którym (w 2010 r.) rozpoczęła się „arabska wiosna”. Na zdjęciu: rocznica tamtych protestów w Tunisie, 13 stycznia 2018 r. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]