Reklama

Demokracja absolutna

Demokracja absolutna

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Przez lata partie wodzowskie w Polsce miały się świetnie. Dziś widać gołym okiem, że gonią w piętkę. I bardzo dobrze.
W

Wydarzeniem politycznym w USA są obecnie prawybory, mające wyłonić kandydata Republikanów na prezydenta. W większości pozostałych krajów świata to, co się dzieje wewnątrz partii, ma znaczenie bez porównania mniejsze. Nie inaczej jest w Polsce. Co nie znaczy, że rywalizacja wewnętrzna odbywa się za kulisami.

Rodzina, ach rodzina

W Prawie i Sprawiedliwości wyłoniono właśnie nowe władze okręgowe. Wypadałoby napisać „wybrano”, lecz to określenie nie całkiem adekwatne: słowo „wybór” kojarzy się z obecnością przynajmniej dwóch kandydatów. Tymczasem statut PiS przewiduje, że głosowanie dotyczy jednej kandydatury zgłoszonej przez prezesa, która może zostać przyjęta lub odrzucona.

Podobne problemy pojawiły się przy okazji napięć w koalicji w związku z reformą emerytalną. Jednym z wyjaśnień oporu wicepremiera Pawlaka wobec rządowych planów są jesienne...

8288

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]