Reklama

Dalecy sąsiedzi

Dalecy sąsiedzi

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Trudno wyobrazić sobie, że kraj, którego premier nazywa polską żywność „gównem”, może być zarazem naszym drugim co do wielkości partnerem gospodarczym. Chyba że chodzi o Czechy.
Polskie samochody jadą na blokadę czeskiej granicy niedaleko kopalni Turów, 25 maja 2021 r. PETR DAVID JOSEK / AP / EAST NEWS
S

Szczątki helikoptera odnaleziono na morenie bocznej alaskańskiego lodowca Knik, niecałe sto kilometrów od stolicy tego stanu, Anchorage. Oprócz pilota i dwójki miejscowych przewodników górskich na pokładzie znajdowało się także dwóch cudzoziemców, którzy kilka dni wcześniej przylecieli na Alaskę luksusowym prywatnym odrzutowcem, żeby nacieszyć się jazdą na nartach w słynnym alaskańskim puchu. Śmigłowiec wystartował o świcie 21 marca 2021 r. Po niespełna trzydziestu minutach lotu zniknął z radarów.

„To niewyobrażalna tragedia” – napisał kilka godzin później na Twitterze czeski premier Andrej Babiš. Jednym z cudzoziemców, którzy ponieśli śmierć w tym wypadku, był w końcu najbogatszy Czech Petr Kellner, założyciel i główny akcjonariusz holdingu PPF, który w 25 krajach świata zarządza spółkami o łącznej kapitalizacji sięgającej 44 mld dolarów. Z majątkiem wartym w 2020 r. blisko...

13434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]