Reklama

Ładowanie...

Dalecy sąsiedzi

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Trudno wyobrazić sobie, że kraj, którego premier nazywa polską żywność „gównem”, może być zarazem naszym drugim co do wielkości partnerem gospodarczym. Chyba że chodzi o Czechy.
Polskie samochody jadą na blokadę czeskiej granicy niedaleko kopalni Turów, 25 maja 2021 r. PETR DAVID JOSEK / AP / EAST NEWS
S

Szczątki helikoptera odnaleziono na morenie bocznej alaskańskiego lodowca Knik, niecałe sto kilometrów od stolicy tego stanu, Anchorage. Oprócz pilota i dwójki miejscowych przewodników górskich na pokładzie znajdowało się także dwóch cudzoziemców, którzy kilka dni wcześniej przylecieli na Alaskę luksusowym prywatnym odrzutowcem, żeby nacieszyć się jazdą na nartach w słynnym alaskańskim puchu. Śmigłowiec wystartował o świcie 21 marca 2021 r. Po niespełna trzydziestu minutach lotu zniknął z radarów.

„To niewyobrażalna tragedia” – napisał kilka godzin później na Twitterze czeski premier Andrej Babiš. Jednym z cudzoziemców, którzy ponieśli śmierć w tym wypadku, był w końcu najbogatszy Czech Petr Kellner, założyciel i główny akcjonariusz holdingu PPF, który w 25 krajach świata zarządza spółkami o łącznej kapitalizacji sięgającej 44 mld dolarów. Z majątkiem wartym w 2020 r. blisko...

13434

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]