Reklama

Czym jest „rodzicielstwo bliskości”

Czym jest „rodzicielstwo bliskości”

01.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 38/12
C

Czytając artykuł o rodzicielstwie bliskości, natknąłem się, niestety, na poważne błędy merytoryczne, które rozmywają i tak trudny temat podejścia do wychowania małych dzieci. Autorki mylą koncepcję Tracy Hogg z koncepcją wypłakiwania Ferbera. Przypomnę więc, że koncepcja Tracy Hogg nie zakłada sztywnego planu karmień, ale stałą kolejność czynności (spanie, jedzenie, zabawa), zaleca też, aby nigdy nie zostawiać płaczącego dziecka samego. Sam stosuję tę metodę i moja córka jest wyspana, najedzona i nie ma żadnych problemów. Wokół siebie natomiast spotykam mnóstwo rodziców z dziećmi, które płaczą ze zmęczenia, ale rodzice tego nie dostrzegają, nie wiedząc np., ile powinno mniej więcej spać dziecko w danym wieku w dzień i w nocy.

Stwierdzenie autorek, że „dziś już wiemy: ponad 90% niemowląt źle znosi spanie w samotności”, nie jest poparte żadnym odniesieniem do literatury – to...

2653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]