Reklama

Człowiek, czyli Hamlet

Człowiek, czyli Hamlet

10.10.2004
Czyta się kilka minut
Tam jest jak w innym kraju. Niedaleko stadionu-bazaru, ale i niedaleko Teatru Powszechnego, w ceglanej, mizernej i zrujnowanej kamienicy, przyklejonej do torów Dworca Wschodniego, od kilku lat działa Studium Teatralne.
N

Na podwórku kobiety rozwieszają pranie, po ulicach snują się ich podpici i pijani mężowie. Dzieci radzą sobie same. Wyjęte spod czasu miejsce - i taki też jest teatr, który tu się zadomowił.

Zespół tworzy kilku młodych aktorów-amatorów. Mają średnio po dwadzieścia lat. Reżyserem i twórcą zespołu jest Piotr Borowski. Od razu widać, w jaką stronę pociągnie widzów ta teatralna przygoda. Gromadzimy się w skromnym mieszkaniu, z którego przechodzi się dalej do sporego loftu pełniącego rolę sali teatralnej. Dziwna siermiężność miejsca wytwarza skupienie widzów, ustanawia napięcie poprzedzające uroczystość, nie wiadomo jeszcze, o jakim charakterze: wesołą czy smutną. Taki sposób zagarniania uwagi widzów znany jest tym, którzy kiedykolwiek pojechali do Gardzienic. Przyznam zresztą, że trochę mnie drażni przymus wspólnego oczekiwania. Jednak w Studium Teatralnym...

6678

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]