Reklama

Czekając na Kartę

Czekając na Kartę

30.03.2010
Czyta się kilka minut
Stare porzekadło mówi, że jeżeli nie wiadomo, jak rozwiązać trudny problem, to powołuje się zespół, komisję lub egzekutywę. A potem czeka się, aż to "ciało" zaproponuje jakieś rozwiązanie. I można tak czekać latami.
M

Minister edukacji Katarzyna Hall utworzyła Zespół ds. Statusu Zawodowego Nauczyciela, który ma opracować założenia nowej Karty tego zawodu. Bo z tym, że obecną trzeba zmienić, prawie wszyscy się zgadzają. Ministerstwo swojego projektu (lub przynajmniej założeń do takowego) nie przedstawiło. Woli poczekać na minimum półroczne wyniki prac zespołu. Tym samym chce ustrzec się przed błędem, który popełniło przed dwoma laty, gdy próbując zwiększyć nauczycielskie pensum naraziło się na protesty. Teraz strajków nie będzie, bo przecież zespół pracuje, "pochylając się z troską" nad każdym zagadnieniem, czyli: resort edukacji dba o ponad sześćsettysięczne środowisko uczących.

Utrwalenie takiego obrazu jest potrzebne, aby nie doszło do żadnych napięć przed wyborami prezydenckimi oraz przed głosowaniem do parlamentu w roku 2011. Wyniki pracy zespołu (w którym zasiadają...

1634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]