Reklama

Czas przejścia

Czas przejścia

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Będzie, Będzie, Bóg, który otacza miłością i użala się nad biednym, długo się nie gniewa, ukocha bardzo i na zawsze. Wobec stawianych w tych dniach z różnych stron pytań o to, co będzie - z Kościołem powszechnym, z Kościołem w Polsce, z dziedzictwem Jana Pawła II i z zamiarami Benedykta XVI, z nami wszystkimi i z nami osobiście - chciałbym wrócić do tych właśnie słów.
S

Są one tłumaczeniem - jak mi się wydaje, bliskim hebrajskiego źródła - wołania samego Boga, które usłyszał Mojżesz, kiedy idąc za Bożym wezwaniem wyciosał tablice kamienne i na nowo zapisał na nich dziesięć przykazań (musiał sam sporządzić nowe tablice na miejsce tych, które otrzymał z ręki Boga i które potłukł, kiedy lud sprzeniewierzył się Przymierzu, czcząc złotego cielca - por. Wj 34).

Teraz zaczyna się nowy czas, a każdy nowy czas zaczyna się tym samym: tym właśnie Bożym wołaniem. Dlatego warto myśleć o tamtej chwili; o tym, co ona zawiera i co przynosi nam teraz - w czas, który jako Kościół Boga właśnie przeżywamy. W świetle tamtego Bożego wołania odpowiedź na pytanie, co będzie, jest na każdą nową chwilę nowa i zarazem ta sama. Brzmi ona: Bóg będzie, a my w Nim. To właśnie Będzie, ze wszystkim nieznanym, co musi nam przynieść, jest imieniem Boga,...

9720

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]