Reklama

Brzemię Piotrowe

Brzemię Piotrowe

26.04.2007
Czyta się kilka minut
Zokazji 80. urodzin Benedykta XVI włoski miesięcznik "Trenta Giorni przeprowadził ankietę wśród kardynałów, prosząc ich owypowiedzi na temat Jubilata. Poniżej publikujemy fragmenty najciekawszych głosów.
Fot. KNA-Bild
  • Kard. Francis Arinze

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Podziwiam Benedykta XVI, bo w centrum jego posługi, w centrum jego przepowiadania, jego przemówień i homilii jest Jezus Chrystus. Papież nieustannie nam przypomina, że wiara nie jest spotkaniem z ideą, ale z Jezusem.

  • Kard. Alexandre do Nascimento

Emerytowany arcybiskup Luandy

Jako człowiek nauki i refleksji, prof. Ratzinger jest, siłą rzeczy, człowiekiem, który potrzebuje ciszy i samotności. Potrzebuje wewnętrznej przestrzeni, nade wszystko po to, by ją wypełnić modlitwą, rozmową z Bogiem, któremu służy. Jego obecność w ludzkim sercu stanowi milieu divin, o którym mówił Teilhard de Chardin, a bez którego dusza czuje się jak ryba bez wody. Powszechnie wiadomo, z jakim zaangażowaniem...

11984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]