Reklama

Słuchać, aby uwierzyć

Słuchać, aby uwierzyć

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI jest człowiekiem, który w całym swoim życiu mówi prawdę i poświadcza ją prostotą życia ewangelicznego. Ukazuje się to w posłudze osobistej miłości do Chrystusa, jak również poprzez wierną służbę Kościołowi. W okresie posoborowym i aż do dziś Kościół otrzymywał i otrzymuje wiele ofert, ale bardzo często zagmatwanych. Papież jest świadomy, że w Kościele dokonuje się polaryzacja opinii i pojawiają się stanowiska, które podważają fundamenty wiary czy narażają na niebezpieczeństwo utraty tożsamości.
A

ARTUR SPORNIAK: - Od jak dawna Ksiądz Biskup zna Josepha Ratzingera?

BP ZYGMUNT ZIMOWSKI: - Po raz pierwszy spotkałem Eminencję w październiku 1978 r., w katedrze w Innsbrucku. Przybył, aby wygłosić homilię z okazji 30-lecia sakry Paula Ruscha, ordynariusza tamtejszej diecezji. Wszystkich urzekł wspaniałą homilią wygłoszoną w sposób żywy i radosny. Mogłem mu wtedy jedynie powiedzieć: “Jestem z Polski i studiuję tu teologię". Uśmiechnął się i pobłogosławił mi.

Następne spotkanie miało inny charakter. Późną jesienią 1982 r. zostałem mu przedstawiony przez biskupa Jerzego Ablewicza, mojego ordynariusza, jako kandydat na pracownika Kongregacji Nauki Wiary. Było wolą Jana Pawła II, aby to miejsce zajął kapłan diecezji tarnowskiej. Pracę w Kongregacji rozpocząłem 1 lutego 1983 r. i od tego czasu systematycznie spotykałem się z...

12700

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]