Reklama

Cud w Bostonie

Cud w Bostonie

04.03.2013
Czyta się kilka minut
2. Sean Patrick O’Malley, USA
Fot. Patrick Hertzog / AFP/ EAST NEWS
A

Aby wypłacić odszkodowania ofiarom przestępstw seksualnych księży, sprzedał swoją rezydencję i zamieszkał w seminarium.

Jego wybór byłby zaskoczeniem, tak jak zaskoczeniem był wybór kardynałów: Angela Roncallego (1958, przybrał imię Jana XXIII) i Karola Wojtyły.
Sean Patrick O’Malley urodził się w stanie Ohio w 1944 r. W wieku 21 lat złożył śluby w zakonie kapucynów, święcenia kapłańskie przyjął w Pittsburgu w 1979 r. Poza studiami teologicznymi uzyskał doktorat z literatury hiszpańskiej i portugalskiej, następnie był wykładowcą tych przedmiotów. Potem pracował w archidiecezji waszyngtońskiej jako duszpasterz osób pochodzenia hiszpańskiego, portugalskiego i haitańskiego. W 1984 r. został mianowany biskupem koadiutorem Saint Thomas na Wyspach Dziewiczych (rok później objął rządy w tej diecezji).
W 1992 r. przeszedł na stolicę...

3617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]