Reklama

Cóż masz niebo nad ziemiany?

Cóż masz niebo nad ziemiany?

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Jan Apostoł nazywa Syna Bożego słowem Boga, które stało się ciałem, czyli istotą materialną – człowiekiem.
O. Wacław Oszajca
S

Słuchając Jezusa, słyszymy więc Jego samego, ale jednocześnie słyszymy też Boga. Patrząc na Jezusa, widzimy w praktyce, jak wygląda działanie Boga. Dowiadujemy się więc, czym Bóg kieruje się w swoim myśleniu i działaniu, jaką mądrość reprezentuje. Innymi słowy: jakiego jest Ducha. To dlatego rodacy Jezusa, po wysłuchaniu Jego kazania w synagodze w Nazarecie, zaczęli się zastanawiać: „Skądże [On] to ma? Co to za mądrość została Mu dana? I takich nadzwyczajnych cudów dokonuje? Czy nie jest On cieślą, synem Maryi, a bratem Jakuba, Jozesa, Judy i Szymona? A Jego siostry, czy nie mieszkają tutaj wśród nas? I powątpiewali w Niego”.

Mieszkańcom Nazaretu nie mogło pomieścić się w głowie, że ich rodak, który tak samo jak oni w pocie czoła ciesielką zarabia na życie, może być kimś innym niż tylko sąsiadem, kolegą, rzemieślnikiem. Widocznie życie, które wiódł Jezus i Jego rodzina, do...

3131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]