Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Cóż masz niebo nad ziemiany?

Cóż masz niebo nad ziemiany?

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Jan Apostoł nazywa Syna Bożego słowem Boga, które stało się ciałem, czyli istotą materialną – człowiekiem.
O. Wacław Oszajca
S

Słuchając Jezusa, słyszymy więc Jego samego, ale jednocześnie słyszymy też Boga. Patrząc na Jezusa, widzimy w praktyce, jak wygląda działanie Boga. Dowiadujemy się więc, czym Bóg kieruje się w swoim myśleniu i działaniu, jaką mądrość reprezentuje. Innymi słowy: jakiego jest Ducha. To dlatego rodacy Jezusa, po wysłuchaniu Jego kazania w synagodze w Nazarecie, zaczęli się zastanawiać: „Skądże [On] to ma? Co to za mądrość została Mu dana? I takich nadzwyczajnych cudów dokonuje? Czy nie jest On cieślą, synem Maryi, a bratem Jakuba, Jozesa, Judy i Szymona? A Jego siostry, czy nie mieszkają tutaj wśród nas? I powątpiewali w Niego”.

Mieszkańcom Nazaretu nie mogło pomieścić się w głowie, że ich rodak, który tak samo jak oni w pocie czoła ciesielką zarabia na życie, może być kimś innym niż tylko sąsiadem, kolegą, rzemieślnikiem. Widocznie życie, które wiódł Jezus i Jego rodzina, do...

3131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]