Reklama

Cokolwiek

06.12.2021
Czyta się kilka minut
R

Rysunek

Ma uważne oczy, włosy ufarbowane na ciemny kasztan i lekki uśmiech koło ust, uśmieszek raczej. Rysowała Amanda, jej wnuczka. Rysunek jest niedokończony, bo nie chciało jej się pozować, mimo to oprawili go w ramę. W ozdobną, ze złoceniami, jaką przy urnie się ustawia. Poza tym były kwiaty i książki – Ludlum i Thor, uwielbiała kryminały.

Były wspomnienia.

Co lubiła najbardziej.

Rozmowy lubiła. Mailem albo przez Skype’a. Przyjaciół miała na całym świecie, więc maila – pierwsza w rodzinie.

Psy lubiła. Poza owczarkami niemieckimi.

Prezentów nie lubiła, poza kolczykami z bursztynem, pod kolor oczu.

Lubiła gości. Zapraszała ich do restauracji, bo gotowanie nudziło ją.

Lubiła uczyć się, znała kilka obcych języków.

Lubiła Wisłę. Tę dawną, we Włocławku, z drewnianym mostem. Na którym siadały kormorany i suszyły skrzydła...

5745

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]