Reklama

Co się stało z Naszą-Klasą.pl

Co się stało z Naszą-Klasą.pl

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Ten portal społecznościowy zrzeszający dawnych znajomych ze szkoły odniósł najbardziej spektakularny chyba w polskiej sieci sukces i z miejsca stał się obiektem ataków. Głównie za problemy z niewytrzymującymi popularności serwerami. Ale Nasza-Klasa.pl wiele batów zebrała też za... swoich użytkowników, którzy niefrasobliwie ujawniali własne wrażliwe dane: choćby publikując zdjęcia nowego samochodu (gratka dla złodzieja). Fotografie na tym portalu są dostępne dla wszystkich odwiedzających. A internet jest środowiskiem otwartym, również dla windykatorów, akwizytorów i - niestety - przestępców.
G

Gdy w pułapkę pozornej anonimowości łapią się dorośli, pretensje mogą mieć tylko do siebie. Jeśli łapią się w nią dzieci, również obecne na tym portalu, pretensje trzeba mieć do ich rodziców, którzy dziwnie często uznają internet za bezpieczną zabawkę (to samo dotyczy gier komputerowych).

Czy jednak Nasza-Klasa.pl jest bez winy? Nie. Portal nie wprowadził (dopiero teraz uczy się na błędach) choćby możliwości zastrzeżenia dostępu np. do zdjęć tylko dla przyjaciół. Ale już swój telefon czy adres e-mail zastrzec można - jednak, jak się okazało, użytkownicy to ignorowali. Tak jak często nie czyta się regulaminu, zakładając choćby konto e-mail. Klik i już.

Owszem, jeden problem, wynikający z tematyki portalu, trudno będzie rozwiązać. Co, jeśli ktoś nie życzy sobie widnieć w sieci na zbiorowym zdjęciu z podstawówki, które wrzucił tam ktoś inny z ...

1478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]