Reklama

Ładowanie...

Co się stało z Naszą-Klasą.pl

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Ten portal społecznościowy zrzeszający dawnych znajomych ze szkoły odniósł najbardziej spektakularny chyba w polskiej sieci sukces i z miejsca stał się obiektem ataków. Głównie za problemy z niewytrzymującymi popularności serwerami. Ale Nasza-Klasa.pl wiele batów zebrała też za... swoich użytkowników, którzy niefrasobliwie ujawniali własne wrażliwe dane: choćby publikując zdjęcia nowego samochodu (gratka dla złodzieja). Fotografie na tym portalu są dostępne dla wszystkich odwiedzających. A internet jest środowiskiem otwartym, również dla windykatorów, akwizytorów i - niestety - przestępców.
G

Gdy w pułapkę pozornej anonimowości łapią się dorośli, pretensje mogą mieć tylko do siebie. Jeśli łapią się w nią dzieci, również obecne na tym portalu, pretensje trzeba mieć do ich rodziców, którzy dziwnie często uznają internet za bezpieczną zabawkę (to samo dotyczy gier komputerowych).

Czy jednak Nasza-Klasa.pl jest bez winy? Nie. Portal nie wprowadził (dopiero teraz uczy się na błędach) choćby możliwości zastrzeżenia dostępu np. do zdjęć tylko dla przyjaciół. Ale już swój telefon czy adres e-mail zastrzec można - jednak, jak się okazało, użytkownicy to ignorowali. Tak jak często nie czyta się regulaminu, zakładając choćby konto e-mail. Klik i już.

Owszem, jeden problem, wynikający z tematyki portalu, trudno będzie rozwiązać. Co, jeśli ktoś nie życzy sobie widnieć w sieci na zbiorowym zdjęciu z podstawówki, które wrzucił tam ktoś inny z ...

1478

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]