Reklama

Co po obozie w Calais?

Co po obozie w Calais?

07.11.2016
Czyta się kilka minut
Po „dżungli” lub „największych slumsach Francji” – jak niektóre media nazywały obozowisko dla imigrantów w nadmorskim Calais – nie pozostał prawie ślad.
O

Od 24 października przez kilka dni policja usuwała obozowisko pełne baraków skleconych z prymitywnych materiałów. Koczowało w nich, według różnych danych, nawet do 9 tys. imigrantów, głównie z Sudanu, Afganistanu i Erytrei. Czekali na okazję przedostania się do Wielkiej Brytanii.
Po likwidacji obozu imigrantów przewieziono autokarami do ok. 280 tymczasowych ośrodków, gdzie przeczekają zimę i – jeśli zechcą – złożą wniosek o azyl we Francji. Operacja budzi społeczne emocje. W kilku miejscowościach przeciw przybyszom protestowali mieszkańcy, którym wtórował Front Narodowy.
Niektórzy imigranci z Calais odmówili przewiezienia do ośrodków, gdyż nie chcą rezygnować z próby przedostania się do Anglii. Część po likwidacji obozu została w regionie lub przeniosła się do Paryża. Stąd od końca października w pobliżu paryskiego kanału Saint Martin zaczęło rozrastać się miasteczko...

1452

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]