Reklama

Co pan czuje?

Co pan czuje?

31.08.2010
Czyta się kilka minut
W ponure reality show zamieniła się nieudolna akcja odbijania zakładników z porwanego w Manili autobusu.
Z

Zginęło ośmioro turystów z Hongkongu, a siedmioro zostało rannych. Porywacz wywiesił na szybie kartkę z żądaniem "media now". Media skwapliwie spełniły ultimatum. W efekcie na całym świecie można było oglądać dramat zakładników z fachowym komentarzem, zbliżeniami na przestrzelone okna i widoczne za nimi postacie. Także na zabitych. Można się było, uczestnicząc w spektaklu, burzyć na indolencję filipińskich policjantów, komentować ze znawstwem akcję - jakby to był "Taniec z gwiazdami". Drugie w ostatnich dniach reality show powstało w Chile, gdy uwięzionym w kopalni górnikom spuszczono kamerę, by mogli przekazać słowa otuchy rodzinom. Media natychmiast opublikowały nagrania pełnych nadziei ludzi, których życie wisi na włosku. Nie trzeba reżysera, dramaturgia buduje się sama.

To jeszcze nie analogia, raczej skojarzenie: gdy w 2001 r. wykonywano egzekucję na...

1665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]