Reklama

Cisza

Cisza

28.04.2010
Czyta się kilka minut
Wychylamy się powoli spod dziewięciu dni, które miały barwę i ciężar ołowiu. Wychylamy się z trudem, bo zostaliśmy zasypani paroma miliardami słów, napisanych lub wypowiedzianych przez sprawozdawców, komentatorów i specjalistów.
S

Specjalistów od psychologii tłumu, od silników samolotowych, od stanów depresyjnych, od sejsmografii, od etyki i empatii, od dyplomacji, od Pisma Świętego, od czarnych skrzynek, od taktyki przedwyborczej, od historii ostatniego tysiąclecia, od zaburzeń psychicznych i wielu innych zjawisk.

Jedno tylko zjawisko nie zostało zanalizowane. Cisza. Cisza to jest najlepsza przyjaciółka smutku. Jednocześnie leczy go i pogłębia. Uszlachetnia i chroni.

A myśmy - tych naszych wszystkich zmarłych - zagadali, zagadali...

Niepokój

Człowiek, rodzina, społeczeństwo - najmocniej przeżywają tragedie własne, które przesłaniają im często całe tło. Ale ja odwracam czasem głowę, patrzę na najbliższą przeszłość i myślę o Haiti, o Chile, teraz o Chinach. Albo o tym dziwnym wulkanie islandzkim, którego wybuch...

1936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]