Reklama

Ciągnie

Ciągnie

01.07.2013
Czyta się kilka minut
Ciągnie mnie. Robi się ciepło, dzień się wydłuża i zaraz mnie ciągnie. Na wschód. Nic nie poradzę. Odkąd pamiętam.
C

Ciągnie mnie. Robi się ciepło, dzień się wydłuża i zaraz mnie ciągnie. Na wschód. Nic nie poradzę. Odkąd pamiętam. Wszystko zaczyna się w dzieciństwie. Maj niepostrzeżenie zamieniał się w czerwiec, upał gęstniał razem z czasem ostatnich szkolnych dni. I ten czas – tak nieznośny, klaustrofobiczny – nagle eksplodował, rozprężał się, przybierając postać wakacji, które przypominały przecież wieczność albo nieskończoność. Poprawcie mnie, jeśli było inaczej.
Wtedy wiedziałem, że wyjadę na wschód. Spakuję swój tobołek z letnimi ubraniami, dopchnę pokątnie jakiś fetysz, nóż, latarkę, skórzany pas i ostatniej nocy nie będę mógł spać. Rano ojciec odwiezie mnie na dworzec Warszawa Stadion i przypilnuje, bym nie przepadł w zbitej, wielogłowej, stonogiej kolejce, która już na godzinę przed odjazdem autobusu była ciasna, jednolita jak jedno ciało. Ściskałem swój tobołek i chwilami traciłem...

4777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]