Reklama

Buty pani premier

Buty pani premier

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Przez burzliwy czas Brexitu państwo brytyjskie ma przeprowadzić kobieta. Kim jest Theresa May, pierwsza kobieta na czele rządu w Londynie od czasu Margaret Thatcher?
Fot. Carl Court / GETTY IMAGES
P

Po tym, jak Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej, na rodzimej scenie politycznej zapanował chaos.

Do dymisji podał się premier David Cameron, a w Partii Konserwatywnej zaczęła się walka o przywództwo – obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji, takie jak konflikt dwóch głównych postaci obozu Brexitu: Michaela Gove’a i byłego burmistrza Londynu Borisa Johnsona. O utrzymanie swojej pozycji walczy też szef opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn, któremu wewnątrzpartyjni oponenci zarzucają, że nie dość energicznie walczył o pozostanie kraju w Unii. Największą zaś niespodzianką była rezygnacja lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigela Farage’a. Ten, który powinien cieszyć się swoim życiowym sukcesem – czyli wyjściem Brytanii z Unii – oświadczył, że oddala się w prywatność, gdyż chce teraz „odzyskać swoje życie”... Przez chwilę...

10970

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]