Reklama

Ładowanie...

Buty pani premier

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Przez burzliwy czas Brexitu państwo brytyjskie ma przeprowadzić kobieta. Kim jest Theresa May, pierwsza kobieta na czele rządu w Londynie od czasu Margaret Thatcher?
Fot. Carl Court / GETTY IMAGES
P

Po tym, jak Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej, na rodzimej scenie politycznej zapanował chaos.

Do dymisji podał się premier David Cameron, a w Partii Konserwatywnej zaczęła się walka o przywództwo – obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji, takie jak konflikt dwóch głównych postaci obozu Brexitu: Michaela Gove’a i byłego burmistrza Londynu Borisa Johnsona. O utrzymanie swojej pozycji walczy też szef opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn, któremu wewnątrzpartyjni oponenci zarzucają, że nie dość energicznie walczył o pozostanie kraju w Unii. Największą zaś niespodzianką była rezygnacja lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigela Farage’a. Ten, który powinien cieszyć się swoim życiowym sukcesem – czyli wyjściem Brytanii z Unii – oświadczył, że oddala się w prywatność, gdyż chce teraz „odzyskać swoje życie”... Przez chwilę...

10970

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]