Reklama

Brat

Brat

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Cichy człowiek w białym habicie, zapatrzony w Boga i bliźniego, owładnięty myślą o pojednaniu wierzących w Chrystusa i bezgranicznie Chrystusowi ufający, odszedł z Taizé i odszedł z tej ziemi. Ktoś przysłał mi esemesa z pytaniem: Czy może być świętym?. Czy może? Jest. Przecież w niebie, jak w Taizé, formalności są bez znaczenia.
1

12 maja tego roku ukończył 90 lat. 20 sierpnia miało upłynąć 65 lat od dnia, w którym po raz pierwszy znalazł się w Taizé. Kilka dni wcześniej, we wtorek 16 sierpnia ok. godz. 20.45, podczas wieczornej modlitwy w kościele Pojednania, w obecności ponad 2,5 tysiąca młodych pielgrzymów z wielu krajów został zamordowany. 36-letnia Rumunka, która dokonała zabójstwa, dotarła na środek świątyni - do miejsca, w którym jak zwykle siedzieli zakonnicy. Założyciel Wspólnoty siedział na końcu grupy współbraci, pogrążony w modlitwie. Bracia nie zauważyli zbliżającej się kobiety. Usłyszeli krzyk. Kobieta ugodziła Brata Rogera nożem w szyję i w plecy. Natychmiast przeniesiono go do domu, nic jednak nie dało się zrobić. Zmarł kilka minut po godz. 21. Sprawczyni zamachu została zatrzymana i następnie aresztowana przez policję. Nie stawiała oporu. Wstrząśnięci pielgrzymi podjęli modlitwę,...

24394

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]