Reklama

Bezradni

Bezradni

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Ważne jest, byśmy nie byli tylko statystami – mówią świeccy członkowie rad duszpasterskich. – Rada nie może poprawiać samopoczucia biskupa.
C

Co zrobić, żeby świeccy zaczęli się angażować w życie Kościoła, a duchowni bardziej ufali świeckim? Odpowiedzi szukali uczestnicy pierwszego Krajowego Kongresu Diecezjalnych Rad Duszpasterskich, który w ostatni weekend odbył się w Licheniu. Spotkanie zorganizował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Rady duszpasterskie powinny działać w każdej diecezji, składać się w przeważającej części ze świeckich, regularnie się spotykać i doradzać biskupowi w ważnych dla Kościoła lokalnego sprawach dotyczących przekazu wiary. „Wprawdzie rady duszpasterskie nie dają zbawienia – stwierdził metropolita poznański jeszcze przed kongresem w wywiadzie dla KAI – ale poszerzają pole widzenia na ważne sprawy Kościoła”.

– Dzisiejszy świat tak szybko się zmienia, że także w Kościele potrzebujemy doradztwa – wtóruje ks. Szymon Stułkowski,...

9443

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]