Reklama

Bezprawie i niesprawiedliwość

Bezprawie i niesprawiedliwość

12.06.2017
Adam Strzembosz: Charakterologicznie prezydent dał się złamać. Istnieje możliwość postawienia go przed Trybunałem Stanu, bo po tym, czego dokonał w kwestii Trybunału Konstytucyjnego, z prawem w Polsce można zrobić, co się chce.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
M

MAREK ZAJĄC: Kto stwierdził, że w Polsce prawo służy silniejszemu? 

ADAM STRZEMBOSZ: Tylu mogło to powiedzieć...

Ewa Łętowska i Adam Bodnar.

U nas szereg struktur i okoliczności sprzyja silniejszym. PO pożegnała się z władzą, bo utraciła społeczny słuch, zwłaszcza względem mieszkańców regionów południowo-wschodnich czy dużych rodzin. Kiedyś wieczorami na antenie TOK FM zwykłem słuchać programu poświęconego zagadnieniom pedagogicznym. Mowa była o rodzinach patchworkowych, homoseksualnych, ale nigdy o wielodzietnych. Red. Tomasz Lis wyjaśnił mi, że to radio lewicowe. Zgoda, ale stąd właśnie klęska tych środowisk.

Ludzie wymiaru sprawiedliwości też utracili słuch? Sądy miażdży polityczny walec, a lud milczy albo wiwatuje. Sędziowie nie powinni zrobić rachunku sumienia?

Środowisko...

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Komentarze

bo od nich zależy nasze późniejsze być

Mam nadzieję, że jeszcze tylko dwa lata takiego bałaganu.

Władzy raz zdobytej , nie oddamy nigdy. Cytat z klasyka. Według mnie wzorca dla Pierwszego Prezesa. Kto za młody , niech poszpera.

Mogę tylko podziękować Panu Profesorowi za ten wywiad. Ale czy ktokolwiek może jeszcze cokolwiek zrobić ? Co o tym myślą młodsi prawnicy ? Czy Czas jest przeciwko Polsce ? Jędrzej Bukowski, 82 lata

bo zgadzam się z Panem Profesorem: "Problem w tym, że nie widać partii politycznej z nowym spojrzeniem na różne sprawy, wrażliwej społecznie, a jednocześnie przestrzegającej prawa."

"Razem" jest wrażliwa społecznie. Ale chyba nie ma szans w naszym społeczeństwie.

Podobne teksty

Marcin Matczak, Paweł Bravo
Grzegorz Schetyna, Paweł Bravo, Paweł Reszka
Marcin Matczak, Paweł Bravo

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]