Reklama

Będzie bujało łódką

Będzie bujało łódką

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Władimir Putin chce grać ciągle tę samą sztukę w starych dekoracjach. Inaczej nie umie. Tymczasem w Rosji zmniejsza się społeczne zapotrzebowanie na stabilizację – czyli zastój i uwiąd – a wzrasta na ferment i zmiany.
M

Majestatyczny mercedes w otoczeniu imponującego konwoju sunie przez puste ulice Moskwy. Na pasażera mercedesa czekają na Kremlu, w ociekających złotem salach, ociekający wazeliną dworzanie. „Władimir Władimirowicz Putin” – oznajmia mistrz ceremonii uroczystym głosem, naśladującym spikerów radiowych z czasów Stalina. Na wieży Spaskiej zegar wybija południe. Prezydent składa przysięgę, dotyka dłonią konstytucji. W przemówieniu zapewnia o przywiązaniu do zasad demokracji i obiecuje dołożyć starań, by polepszyć los każdego z obywateli.

W tym czasie policjanci przykładnie pałują tych, którzy kolejny dzień protestują przeciwko powrotowi na Kreml „tego złodziejaszka”.

STARE SZATY OJCA NARODU

Bizantyjska uroczystość zaprzysiężenia Putina, podczas której w minionym tygodniu biły wszystkie kremlowskie dzwony, miała pokazać miastu i światu, że oto na tron...

9943

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]