Reklama

Beata Przybytek Quintet: "The Island"

Beata Przybytek Quintet: "The Island"

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Jest spora różnica między pierwszą płytą Beaty Przybytek a wydaną obecnie “The Island". Nie żeby debiut był nieudany: chodzi o rozwój artystycznej samoświadomości, o dokładniejsze rozpoznanie własnego głosu i, w związku z tym, większą kontrolę wykonawczą i pełne już wykorzystanie jego możliwości.
A

A głos to doprawdy niezwykły. Niski i mocny, ekspresyjny, o nieco chropawej, “czarnej" barwie. Szerokim zakresem naturalnych dyspozycji wokalnych Beata Przybytek operuje w sposób różnorodny i przemyślany. Efektem jest jazzowy śpiew najwyższej próby. W utworach o większych tempach i dynamice (jak np. “No More Blues") lekko rozkołysany wokal zagarnia coraz to nowe obszary, płynnie łącząc rozmaite sposoby śpiewania. W tytułach wolniejszych - ale wcale nie bardziej spokojnych - głos podawany jest z większą oszczędnością, choć to właściwie złudzenie. Przecież już pierwsze nuty “I’m A Fool To Want You" - stłumione, ciche, lecz pełne energii - zaśpiewane są tak, że od razu powstaje napięcie, prowadzące w sumie do przemiany lirycznego wyznania w przejmującą skargę.

Warto podkreślić porozumienie łączące wokalistkę ze stałym zespołem. Muzycy wspomagają ją optymalnie, a...

1283

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]