Reklama

Barca albo śmierć

Barca albo śmierć

z Lougi, Dakaru i Saint Louis (Senegal)
27.01.2020
Czyta się kilka minut
Senegal to jedno z najstabilniejszych państw Afryki Zachodniej. Jednak nie zatrzymuje to jego młodych mieszkańców, którzy decydują się na ryzykowną podróż do Europy.
Działacze Forum Civil, m.in. Michael Diallo (w koszuli w kratę) i Abel Kaber Fall, Saint Louis (Senegal), 2019 r. JAKUB MEJER
D

Dwa lata temu świat 27-letniej Danieli zmienił się całkowicie. Daniela poślubiła Karima, starszego o 15 lat. Mężczyznę poznała poprzez wspólnych znajomych, wcześniej widziała go zaledwie raz. Zresztą pan młody nie był nawet obecny na ich ślubie – islam dopuszcza taką możliwość – gdyż od 2003 r. jest w Hiszpanii, i w Senegalu bywa rzadko.

Rodzina na odległość

Po ceremonii ślubnej Daniela zrezygnowała z pracy kasjerki w barze w Dakarze, stolicy Senegalu; wyprowadziła się też z domu rodzinnego. Zamieszkała w domu starszego brata swego męża w stutysięcznym mieście Louga na skraju Sahary, 170 km na północ od Dakaru. W tym mieście nie ma restauracji, w których mogłaby pracować.

Od ślubu nowożeńcy nie widzieli się ani razu. – To nie jest normalne, czuję się samotna. Chciałabym to zmienić – mówi Daniela. Już dwa lata temu zaczęła starania o wizę, aby dołączyć do męża,...

13795

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]