Reklama

Aureolka

Aureolka

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Ojcowanie dryfuje w kierunku pomocy dziecku w nauce, spaceru, wyjścia do kina. Matka ciągle ma się oddawać dziecku totalnie.
M

Mamo, a w sumie dlaczego zawsze tyle szumu wokół Dnia Matki, a wokół Dnia Ojca już mniej? - pyta mój 11-letni syn, by dorzucić natychmiast (zdradzając rzeczywiste powody zaciekawienia), że ta sama sytuacja dotyczy dwóch innych świąt: dziewczyny i chłopaka. "Byłoby wspaniale - odpowiadam - gdyby 23 czerwca tatusiowie, podobnie jak mamy niecały miesiąc wcześniej, chwaleni byli pod niebiosa. Poczuliby wtedy słodki ciężar kulturowego uwielbienia". Kobieta słyszy refren: za nieprzespane noce, cierpliwość, wyrzeczenia i szereg innych deklinowanych na okrągło banałów, z głębokim doświadczeniem rodzicielstwa mających mało wspólnego, za to skutecznie wiążących w gorset ofiarniczy. Ściskając w dłoni podarowaną różę, nie powie przecież, że w tym kulcie nie ma miejsca na nią prawdziwą, tylko wzorowo odegra narzuconą rolę. I poprawi starannie aureolkę świętej cierpiętnicy.

...
2113

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]