Reklama

Atak szarańczy

Atak szarańczy

03.02.2020
Czyta się kilka minut
Z plagą szarańczy walczą Kenia i Somalia.
BEN CURTIS / AP / EAST NEWS
S

Setki milionów owadów, z których każdy codziennie potrafi przelecieć 150 km i zjeść tyle traw, ile sam waży, niszczą uprawy zbóż i mogą wywołać klęskę głodu. W Somalii działalność grup zbrojnych uniemożliwia rozpylanie środków owadobójczych z powietrza. Coraz liczniejsze roje szarańczy docierają już do Ugandy i Sudanu Południowego. Na zdjęciu: wieś Katitika, południowa Kenia, 24 stycznia 2020 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]