Reklama

Antykwariat

Antykwariat

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Słyszała pani, co się stało?...

– No pewnie, od samego rana już wiadomo, wszystko się wydało, wszystko jasne – niesłychane morderstwo do potęgi wiadomo której.

– Nie, nie, źle pani wie. Wszystko odwołane. Tutaj mrugam okiem jako stary posiadacz antykwariatu: widzi pani tu tramwaj przez Powiśle?

– Nie rozumiem, gdzie tramwaj, a gdzie Powiśle, gdzie Rzym, a gdzie Krym?

– No właśnie, w sedno pani trafiła, tylko bardziej na północ trzeba zadać pytanie „cui bono?”, ja się pytam tym pytaniem dwie stolice. Naszą też, zwłaszcza naszą, tę bardziej haniebną, bo zaprzaństwem splamioną.

– Wiadomo, że splamioną, ale teraz to już nawet te sześćdziesiąt procent społeczeństwa tkwiące w niewiedzy musi się zbudzić i krzyknąć: trotyl!

– Tak, ale oficjalnie wszystko odwołane.

– Jak to, bez uprzedzenia? Rano zawołali, po południu odwołali? Ja jeszcze nie słyszałam, że odwołali. Beze mnie....

2493

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]