Reklama

Angela na morzu czerwonym

Angela na morzu czerwonym

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Angela Merkel jest dziś w Niemczech politykiem najpopularniejszym, o najsilniejszej pozycji. Trudno wyobrazić sobie przyszły rząd, w którym byłaby nieobecna.
P

Partnerzy Angela Merkel i Frank-Walter Steinmeier na dobre stali się przeciwnikami. Obecna kanclerz i jej zastępca, a zarazem szef MSZ - rywale w walce o fotel kanclerza na kolejne cztery lata. Ale decyzja, która zapadnie w ostatnią niedzielę września, rozstrzygnie nie tylko, kto zostanie szefem niemieckiego rządu.

Chodzi też o pytanie zasadnicze: dokąd podążą w przyszłości Niemcy? Czy obóz mieszczańsko-liberalny, składający się z formacji chadeckich (CDU/CSU) i liberałów (FDP), uzyska w Bundestagu większość, którą utracił w 1998 r., i czy powstanie koalicja czarno-żółta (przyjęło się, że czarny to kolor chadecji, a żółty - liberałów)? Czy też arytmetyczną większość uzyska szeroko pojęta lewica i w konsekwencji socjaldemokraci (SPD) oraz Zieloni - sami nie mając większości - zdecydują się doprosić do rządu Partię Lewicy, wbrew dotychczasowym zapewnieniom, że...

12383

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]