Reklama

Alergia na sukces

Alergia na sukces

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Maciej Zimiński: Grzeczność jest umową społeczną, opłacalną grą. Być może wymaga dopracowania zasad, zwłaszcza teraz, kiedy nieingerowanie w życie otoczenia urosło do rangi zasady etycznej.
Maciej Zimiński Fot. Archiwum rodzinne
M

MACIEJ WASIELEWSKI: Dlaczego ustawił Pan taborety na wszystkich piętrach?

MACIEJ ZIMIŃSKI: To nie są zwykłe taborety. To są „krzesła terapeutyczne”, widziałeś naklejkę. Miały pójść na śmietnik, ale pomyślałem, że się jeszcze przydadzą. W naszym domu nie ma windy, za to są emeryci. Wejdź na czwarte piętro, pooddychaj przez słomkę. Odkąd są taborety, każdy może złapać oddech.

I ludzie korzystają?
Sąsiadka powiedziała: „Panie Macieju, ja mam słabe nogi, ciśnienie mi skacze. I tak już od pięciu lat. Że też nikt wcześniej tych taboretów nie wymyślił”.

Podobno chodził Pan po osiedlu i rozdawał „łapki”. Co to jest „łapka”?
Plastikowy kij, zakończony szczypcami. Przedłużenie ręki. Służy do przesuwania żabek do firan, ale ja zrobiłem z „łapek” inny użytek. Kupiłem cztery, na bazarku, w sklepie „...

3621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]