Reklama

„Akurat nie »wSieci«”

„Akurat nie »wSieci«”

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Na wstępie przyznam się do praktykowania pewnej, jak mówią Anglicy, guilty pleasure [przyjemność wpędzająca w poczucie winy – red.]: czytam polską prawicową publicystykę.
N

Na wstępie przyznam się do praktykowania pewnej, jak mówią Anglicy, guilty pleasure [przyjemność wpędzająca w poczucie winy – red.]: czytam polską prawicową publicystykę. Cóż, są różne zboczenia. Jeden lubi haftować motywy marynistyczne ściegiem florenckim, komu innemu wciąż śni się Søren Kierkegaard grający na bandżoli melodię z reklamy Nikona, ja czytam Stanisława Michalkiewicza.
Piszę w sprawie okładki tygodnika „wSieci” (nr 34/2013), ukazującej ks. Bonieckiego jako sługę szatana. Rysunek autorstwa Marka Oleksickiego bardzo zabawnie rymuje się z przedostatnim (nr 33) wydaniem tego niepokornego i niezależnego tygodnika. Otóż w wywiadzie z Dorotą Gawryluk przeprowadzanym przez braci Karnowskich padają takie słowa: „Te jęki wokół tabloidyzacji rzeczywiście bywają nie do zniesienia. Bo wszyscy, prawie wszyscy, w tym procesie uczestniczą. Okładki tygodników – akurat nie...

1053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]