Reklama

Ładowanie...

„Akurat nie »wSieci«”

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Na wstępie przyznam się do praktykowania pewnej, jak mówią Anglicy, guilty pleasure [przyjemność wpędzająca w poczucie winy – red.]: czytam polską prawicową publicystykę.
N

Na wstępie przyznam się do praktykowania pewnej, jak mówią Anglicy, guilty pleasure [przyjemność wpędzająca w poczucie winy – red.]: czytam polską prawicową publicystykę. Cóż, są różne zboczenia. Jeden lubi haftować motywy marynistyczne ściegiem florenckim, komu innemu wciąż śni się Søren Kierkegaard grający na bandżoli melodię z reklamy Nikona, ja czytam Stanisława Michalkiewicza.
Piszę w sprawie okładki tygodnika „wSieci” (nr 34/2013), ukazującej ks. Bonieckiego jako sługę szatana. Rysunek autorstwa Marka Oleksickiego bardzo zabawnie rymuje się z przedostatnim (nr 33) wydaniem tego niepokornego i niezależnego tygodnika. Otóż w wywiadzie z Dorotą Gawryluk przeprowadzanym przez braci Karnowskich padają takie słowa: „Te jęki wokół tabloidyzacji rzeczywiście bywają nie do zniesienia. Bo wszyscy, prawie wszyscy, w tym procesie uczestniczą. Okładki tygodników – akurat nie...

1053

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]