Reklama

Adwokat na trzy i pół oktawy

Adwokat na trzy i pół oktawy

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Od początku kariery stoi na straży wykluczonych. Aby ich bronić, jest gotowa sięgać po swój zabójczy głos. Diamanda Galás wystąpi 27 lipca na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Fot. Catherine McGann / GETTY IMAGES
U

Uważa, że jej głos jest darem. Dzięki niemu może inspirować przyjaciół oraz miażdżyć wrogów. Tych drugich Diamanda Galás ma wielu. Trudno się dziwić, skoro przez całe dekady bardzo bezpośrednio opowiadała się za pokrzywdzonymi, wykluczonymi i zepchniętymi na margines społeczeństwa. Realizując swoje cele, nie cofała się przed niczym, nierzadko budząc kontrowersje i rozpalając ogólnokrajowe debaty. Tak było między innymi w ubiegłym roku, gdy artystka, żegnając przedwcześnie zmarłą Whitney Houston, oskarżała jej najbliższych współpracowników o cynizm i pazerność, co doprowadziło do tragedii, którą łatwo było przewidzieć, a więc także jej uniknąć. Trzeba przyznać, że amunicji dostarczały jej kolejne doniesienia prasowe, według których wytwórnia Sony miała podnieść ceny wszystkich nagrań Houston, zanim na nekrologach zdążyła jeszcze wyschnąć farba. Pomimo nastroju żałoby Galás nie...

9123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]