Reklama

Abp Ryś: w niedzielę zostańcie w domach

Abp Ryś: w niedzielę zostańcie w domach

21.03.2020
Czyta się kilka minut
Korzystajmy z dyspensy, w domach przeżywajmy Eucharystię. Łączmy się na modlitwie poprzez media, unikajmy zgromadzeń, bo epidemia wzrasta – wezwał metropolita łódzki.
Abp Grzegorz Ryś / fot. Beata Zawrzel / REPORTER
Abp Grzegorz Ryś / fot. Beata Zawrzel / REPORTER
C

Czytałem dzisiaj rano fragment »Dzienniczka« – powiedział abp Grzegorz Ryś na zakończenie porannej mszy św. w sobotę. – Siostra Faustyna opowiada, jak w jedną z niedziel Wielkiego Postu lekarz zakazał jej iść na Gorzkie Żale. Była przybita, lecz postanowiła odmówić nabożeństwo w swojej izolatce. Usłyszała jednak dzwonek z sąsiedniej izolatki i poszła pomóc tamtej chorej osobie. Kiedy wróciła do siebie, usłyszała w duszy słowa Pana Jezusa – że wypełniła dla Niego wielką posługę, o wiele ważniejszą, niż gdyby poszła do kaplicy”.

Posługa dla Chrystusa – tłumaczył metropolita łódzki – może przyjmować rozmaitą formę. „Jutro ma taką – podkreślił – że usługujemy wszyscy sobie wzajemnie tym trudem, że pozostajemy w domach i tam przeżywamy Eucharystię. Bardzo was do tego namawiam. Korzystajcie z dyspensy. Łączmy się na modlitwie poprzez media, z wdzięcznością wobec wszystkich, którzy nam to ułatwiają. Ale unikajmy zgromadzeń, bo epidemia na razie wzrasta. Na ten moment wiemy, że w Łódzkiem mamy 57 osób chorych, ale ponad 7 tys. objętych kwarantanną. Te liczby ciągle rosną, odpowiedzialność każe zostać w domu”.

Abp Ryś zaprosił do takiej modlitwy i do takiej wspólnoty wiary, jaka jest w tym momencie możliwa. „W tym się wyraża nasza miłość do wszystkich chorych i do tych, którzy na szczęście jeszcze chorzy nie są – podsumował – Możemy w ten sposób usłużyć Jezusowi”.


Czytaj więcej:

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

raczej utrwali schizmę

Ryś sam będzie kościołem uzdrowionym? A Dzięga czym w takim razie?

bo spowiedź uszna nie jest bezpieczna

To proste, jak czujesz potrzebę spowiedzi dogadaj się z księdzem (najlepiej telefonicznie),potem spotykacie się w bezpiecznej odległości od siebie, on swój telefon, Ty swój, i lecicie,ehhh że też ja heretyk muszę Was katolików takich prostych rzeczy uczyć. Jakbyście mieli aktywny tryb video, to nawet byście się spotykać nie musieli (zakładam, że wizualizacja gestów w procesie spowiedzi też jest ważna, bo jak nie, to na pniu przy pierwszym połączeniu można by to załatwić).

W KK przynajmniej na razie nie ma spowiedzi telefonicznej. Wiem,ze heretykowi,to trudno zrozumieć, lecz w końcu od tego, jest się heretykiem.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]