Reklama

A tak naprawdę...

A tak naprawdę...

21.04.2006
Czyta się kilka minut
Czy pamięć przydaje się jeszcze na coś, czy też można spokojnie odłożyć ją do archiwum (na bardzo wysoką półkę), bo i tak w bieżącym obiegu nikt się nią przejmować nie będzie?.
Z

Z okazji mianowania mecenasa Jana Olszewskiego doradcą prezydenta Rzeczypospolitej czytam w "Naszym Dzienniku" w jego biogramie, iż "odmówił uczestnictwa w obradach Okrągłego Stołu". Dziś faktycznie po stronie prawicy do Okrągłego Stołu przyznawać się nie wypada, cóż jednak poradzić, gdy w wydanych przez NSZZ "Solidarność" dokumentach pt. "Porozumienia Okrągłego Stołu" nazwisko Jana Olszewskiego figuruje razem z innymi pod "Sprawozdaniem z posiedzeń podzespołu do spraw reformy prawa i sądów" (str. 59)?

Oglądam w TVP 1 rozmowę z redaktorem "Tygodnika Solidarność", który właśnie przymierza się do świętowania jubileuszu 25-lecia. Słyszę, że był wtedy "rozchwytywany" (co jest najszczerszą prawdą), bo "jako jedyne pismo zaznaczał białymi plamami ingerencje cenzury" (cytuję z pamięci). I tu już nic się nie zgadza: raz to, że ingerencje cenzury zaznaczały i inne...

3928

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]