Reklama

A gdzie książki?

A gdzie książki?

06.07.2003
Czyta się kilka minut
W

W porywach analitycznej wyrozumiałości jestem w stanie (w miarę) spokojnie myśleć o wielu kwestiach, także o tzw. dzisiejszych czasach. Tyle że, oczywiście, rozumieć nie znaczy akceptować. No i czasy zawsze, także dzisiaj, są takie, jak działający w nich ludzie.

W „TP” nr 26/2003 przeczytałem wywiad z panią Barbarą Jóźwiak, prezesem Wydawnictwa Naukowego PWN. Cóż, miałem wrażenie, że słucham szefowej jakiegoś przedsiębiorstwa handlowego, a nie osoby odpowiedzialnej za ważną instytucję kultury. Perspektywa merkantylna okazuje się nie tyle dominująca, co wyłączna. Skoro pani prezes tak się na sprawy zapatruje, pewnie nic dziwnego, że - na przykład - parę lat temu PWN lekką ręką odpuściło sobie edycję „Klasyki”, znakomitego miesięcznika poświęconego muzyce poważnej. Że - na razie? w ogóle? - nie wydaje zapowiedzianych tomów serii „Prace Krytyczne Stanisława Barańczaka”,...

1571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]