Reklama

Ładowanie...

50/09

08.12.2009
Czyta się kilka minut
"TP" 48/09
N

Nie psujmy nauki

Duże wrażenie wywarł na mnie artykuł dr. Michała P. Hellera "Perimeter Institute - fizyka deluxe". Dlatego będę wdzięczny za opublikowanie mojego listu, który odpowiada na jedno z pytań autora oraz dotyczy popularyzacji innego przepisu na ośrodek naukowy. Mam nadzieję, że podjęcie tej problematyki będzie ważnym wkładem w pohamowanie zapędów na permanentną reformę polskiej nauki. Już zepsuliśmy edukację szkolną w Polsce, a teraz jeszcze manipulujemy edukacją uniwersytecką (nieszczęsny system boloński) czy reformą nauki. Z moich doświadczeń wynika, że edukacja uniwersytecka w Polsce jest jedną z niewielu dziedzin, w której przegoniliśmy już... USA. Gdy w 1979 r. po raz pierwszy pracowałem w USA jako visiting professor, przeżyłem szok. Tak niski był poziom znajomości matematyki wśród studentów stanowego uniwersytetu.

Dziś, po 30...

5510

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]