Reklama

50/09

50/09

08.12.2009
Czyta się kilka minut
"TP" 48/09
N

Nie psujmy nauki

Duże wrażenie wywarł na mnie artykuł dr. Michała P. Hellera "Perimeter Institute - fizyka deluxe". Dlatego będę wdzięczny za opublikowanie mojego listu, który odpowiada na jedno z pytań autora oraz dotyczy popularyzacji innego przepisu na ośrodek naukowy. Mam nadzieję, że podjęcie tej problematyki będzie ważnym wkładem w pohamowanie zapędów na permanentną reformę polskiej nauki. Już zepsuliśmy edukację szkolną w Polsce, a teraz jeszcze manipulujemy edukacją uniwersytecką (nieszczęsny system boloński) czy reformą nauki. Z moich doświadczeń wynika, że edukacja uniwersytecka w Polsce jest jedną z niewielu dziedzin, w której przegoniliśmy już... USA. Gdy w 1979 r. po raz pierwszy pracowałem w USA jako visiting professor, przeżyłem szok. Tak niski był poziom znajomości matematyki wśród studentów stanowego uniwersytetu.

Dziś, po 30...

5510

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]