Reklama

10 tez o pedofilii w Kościele katolickim w Polsce

10 tez o pedofilii w Kościele katolickim w Polsce

12.03.2012
Czyta się kilka minut
Pedofilia nie jest charakterystyczną ułomnością duchownych. Zdecydowana większość przypadków molestowania dzieci ma miejsce w rodzinach. Niestety, jak wiadomo, zdarzały się i zdarzają przypadki molestowania seksualnego dzieci przez duchownych.
S

Są to przypadki szczególnie bolesne, gdyż duchowny cieszy się zaufaniem dlatego, że reprezentuje, wręcz uosabia wartości religijne. W wielu krajach Kościół katolicki jest dziś rozliczany z przypadków nadużyć seksualnych dokonanych przez duchownych wobec nieletnich. Kościół uznał swoje grzechy zaniedbania w tej sprawie, szuka i wprowadza w życie środki, które mają takim przypadkom zapobiec. W Polsce to zadanie stoi jeszcze przed nami. Przedstawiamy dziesięć tez, które naszym zdaniem mogą pomóc w zmianie mentalności, bez czego nie uda się skutecznie chronić naszych dzieci i młodzieży przed krzywdą ani ocalić dobrego imienia Kościoła.

1. Bez względu na okoliczności dobro dziecka jest najważniejsze – ważniejsze od cierpienia Kościoła, szoku rodziców czy dobrego imienia osoby oskarżonej o nadużycia seksualne. Chodzi przecież o to, aby krzywdzenia dzieci było jak...

4508

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]