Reklama

Żywioły zmieniają świat

Żywioły zmieniają świat

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Katastrofy to kluczowe momenty ludzkiego doświadczenia. Czy kataklizm, który dotknął Birmę, może przynieść też dobre skutki?
W

W ponad tydzień po tym, jak nad Birmą przeszedł cyklon "Nargis", w kraju panuje chaos i rozpacz: szacuje się, że zginęło nawet 100 tys. ludzi, a życie kolejnych setek tysięcy jest zagrożone przez głód, brak wody i epidemie. A także przez politykę rządzącej junty wojskowej, która po długich wahaniach zgodziła się łaskawie przyjąć pomoc z zagranicy (choć nie od wszystkich; na "czarnej liście" tych, którym początkowo pomagać nie pozwolono były USA). Władze nie zgodziły się jednak wpuścić do kraju organizacji humanitarnych - i nikt nie wie, jak rozdzielana jest pomoc i czy trafia do potrzebujących.

"Trzeba być przezornym"

Wszystko po to, by zachować władzę - po tym, jak kilka miesięcy temu junta krwawo stłumiła demonstracje opozycji, inspirowane przez buddyjskich mnichów, generałowie najwyraźniej boją się, że kataklizm może mieć...

9772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]