Reklama

Życie po życiu

Życie po życiu

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Jedna trzecia polskich emerytów uważa, że ma za dużo czasu i nie wie, co z nim począć. Co zrobić, by nie wegetowali w poczuciu, że już nic dobrego w życiu się nie wydarzy?
E

Emeryci i osoby po 64. roku życia należą do tej kategorii Polaków, którzy częściej niż pozostali uważają, że wcześniejsze emerytury są niekorzystne (dane pochodzą z raportu CBOS z 2007 r. na temat stosunku Polaków do wcześniejszych emerytur). Co to oznacza? Mieli już okazję zasmakować życia na emeryturze i zobaczyli, jak ono wygląda. Zdecydowana większość emerytów może sobie pozwolić jedynie na skromne lub bardzo skromne życie. Prawie połowa spędza większość czasu samotnie (niemal 20 proc. odczuwa osamotnienie bardzo często lub zawsze).

Z życia wzięte

Oto jeden dzień z życia samotnych emerytek. Dlaczego rodzaj żeński? Bo mamy dziś do czynienia z silną feminizacją starości. Wśród osób w wieku 65 lat i więcej na 100 mężczyzn przypada 167 kobiet.

Opisana poniżej osoba nie istnieje. Jej doświadczenie...

10115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]