Reklama

Ładowanie...

Życie kulturalne i uczuciowe

06.10.2014
Czyta się kilka minut
26 września krytyczka literacka, socjolożka, była jurorka nagrody literackiej Nike Kinga Dunin pisze na swoim profilu na Facebooku: „SPIER... – to była odpowiedź na moją kolejną już – grzeczną i nieagresywną – prośbę o zwrot długu. (...)
S

Stąd moja prośba, czy gdyby nadarzyła się okazja, ktoś mógłby o tym przypomnieć IGNACEMU KARPOWICZOWI. 13 tysięcy i jakieś 100-150 euro. Nigdy nie zakwestionował tej sumy, mimo moich pytań, czy jest to zgodne z tym, co pamięta”.
30 września pisarz Ignacy Karpowicz (który sportretował Dunin w nominowanej do tegorocznej Nike powieści „ości”) przesyła do portalu NaTemat oświadczenie pt. „O Kindze Dunin, feminizmie i nietykalności”. Twierdzi w nim, że nigdy nie odmówił spłacenia długu słowem „spier...” i że to on jest w tej sytuacji ofiarą: Kinga Dunin, u której nocował podczas pobytów w Warszawie, miała zachęcać go do spania w jej łóżku i „regularnie molestować seksualnie”, a kiedy Karpowicz postanowił zakończyć relację – zgwałcić go, później zaś nękać mailami. Karpowicz oskarża również solidarne z Kingą Dunin środowisko feministyczne, z nazwiska wymieniając Agnieszkę Graff,...

3139

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]