Reklama

Zwracam numerek

Zwracam numerek

16.09.2008
Czyta się kilka minut
Myśl polityczna, po 1989 r. zwykle ułomna i powierzchowna, w ostatnich latach zmieniła się w bełkot. Nawet jeśli winę za ten stan rzeczy ponoszą obie strony, więcej można wymagać od tej, która była w stanie zmobilizować stojących w karnym szyku intelektualistów.
"

"Tygodnik Powszechny" dokonał rzeczy unikalnej: zaproponował swobodną i dogłębną wymianę myśli między zwolennikami i przeciwnikami IV RP, a także między tymi publicystami, którzy - jak ja - w tak schematycznym podziale odnajdują się średnio, ale których ta debata obchodzi równie mocno.

Pismo okazało się w organizowaniu takiej debaty na tyle skuteczne, że sam Waldemar Kuczyński, jeden z najbardziej wojowniczych uczestników tych kontrowersji, udobruchany, wręcz rozkrochmalony, zaczął snuć wizję jakiejś polany, na której będą się regularnie spotykać jeśli nawet nie on sam ze Zdzisławem Krasnodębskim, to w każdym razie Rafał Matyja z Aleksandrem Hallem - by przywołać bardziej umiarkowanych dyskutantów.

Kto pohukuje, kto szydzi?

Zaproszenie na taką polanę jest niezwykle atrakcyjne. Niestety, wątpliwości muszą...

11516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]