Reklama

Zrozumieć Franciszka

Zrozumieć Franciszka

06.03.2017
Czyta się kilka minut
Nie sądzę, by autor tej morderczo krytycznej książki nie rozumiał papieża Franciszka. Jest przerażony, bo rozumie, że papież robi albo chce zrobić w Kościele rewolucję.
A

Antonio Socci, znany już polskim czytelnikom włoski dziennikarz i pisarz, tym razem napisał do papieża list otwarty. W liczącej 209 stron książce „list” rozpoczyna się na stronie 81. Poprzedza go omówienie licznych objawień maryjnych XIX i XX wieku: Rue du Bac, Maria Valtorta, Fatima, Kibeho, Civitavecchia. Przedstawione są one pod kątem zapowiedzianych przez Matkę Bożą nieszczęść i śmiertelnych zagrożeń dla Kościoła. Autor wie, że katolicy nie muszą wierzyć w prywatne objawienia, lecz zwraca uwagę na ich wagę i aktualność. Przypomniawszy objawione napomnienia i ostrzeżenia, Socci zasiada do pisania listu. Na początku trzy motta: pierwsze to cytat z Josepha Ratzingera (o tym, że Jezus pozbawiony swego świętego gniewu nie ma nic wspólnego z biblijną Ewangelią), drugie ze św. Alfonsa Marii Liguoriego („Łatwiej można trafić do piekła powołując się na Boże miłosierdzie niż na Bożą...

5678

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]