Reklama

Zostanie czy pójdzie?

Zostanie czy pójdzie?

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Czy Donald Tusk odwoła minister ds. równego traktowania Elżbietę Radziszewską? Wszystko wskazuje na to, że nie odwoła, choć nie dlatego - jak sugerują niektórzy - że ma sentyment do członków PO, którzy są w partii od początku.
W

W dyskusji na temat ostatnich wypowiedzi Radziszewskiej podnoszone są kwestie dyskryminacji. Jedni dowodzą, że minister miała rację, mówiąc, że prywatna szkoła katolicka może nie zatrudniać "zdeklarowanej lesbijki". Inni tłumaczą, że wypowiedzi Radziszewskiej są dyskryminujące i niegodne pełnomocnika, którego głównym zadaniem jest walka ze społecznymi nierównościami.

Są też i tacy, którzy oceniają sytuację z perspektywy politycznej, wskazując na zasadniczy błąd pani minister, za który przyjdzie zapłacić PO. Marszałek Grzegorz Schetyna mówił, że nie zazdrości premierowi, któremu bezpośrednio podlega pełnomocnik ds. równości, ponieważ problem jest poważny.

To prawda, sytuacja jest poważna, ale paradoksalnie dla Donalda Tuska korzystna. Nie odwołując Radziszewskiej, zjedna sobie konserwatywną część wyborców, osiągając lepszy skutek niż małopolscy...

1535

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]