Reklama

Ładowanie...

Zniecierpliwienie

25.11.2008
Czyta się kilka minut
Pierwszy tydzień drugiego roku rządu Donalda Tuska trudno uznać za udany. Nie wybrzmiały jeszcze dalekie od entuzjazmu komentarze osiągnięć rządu, gdy nadeszła seria wpadek. Najpierw pod zarzutem posiadania narkotyków zatrzymano dwóch działaczy PO, w tym przewodniczącego sejmiku zachodniopomorskiego. Potem TVN wyciągnął ministrowi sportu kontrowersyjną historię obyczajową sprzed lat. O ile w pierwszym przypadku reakcja władz partii była adekwatna, to podejście do drugiej sprawy niepokoi. Choć przebieg wydarzeń na Florydzie nie jest jasny, to zupełne ich zlekceważenie przez premiera jest błędem. U ministra nie dało się dostrzec choćby cienia skruchy w związku z podpisaniem fałszywego oświadczenia; reagował tylko zniecierpliwieniem. Podobne zniecierpliwienie widać było w reakcjach ministra Michała Boniego na kłopotliwe pytania dziennikarzy o obietnice wyborcze czy Sławomira Nowaka na posądzenia o upychanie kolegów do rad nadzorczych.
P

Politycy muszą być przygotowani, że są wystawiani na próbę przez dziennikarzy. Powinni się też liczyć z tym, że te próby będą coraz cięższe. Reagowanie irytacją jest strategią samobójczą. Nic tak nie złości dziennikarzy, jak podważanie ich prawa do takich prób. Broniących ministra dziennikarzy "Gazety Wyborczej" Andrzej Morozowski zapytał retorycznie: "Czy gdyby na miejscu Drzewieckiego był Gosiewski, też uważalibyście, że nic się nie stało?".

500

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]