Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Znana twarz na stolcu

Znana twarz na stolcu

21.07.2009
Czyta się kilka minut
Wiadomość, że Arnold Schwarzenegger ma zostać nowym dyrektorem łódzkiego Teatru Nowego, to świetna wiadomość dla całej polskiej kultury, i w ogóle rewelacyjny prognostyk. Prezydent Kropiwnicki zamierza wykazać, że żarliwa troska o kulturę jest sprawą absolutnie ponadpartyjną, że nie tylko wizjonerzy z PO harują wręcz na tym polu, krzewiąc, co się da, zwłaszcza w eterze, że bardziej prawicowo zorientowana prawica też rzeczoną kulturę krzewi, wzmaga i pielęgnuje, rozumiejąc, że bez kultury się po prostu nie godzi i nie uchodzi. Stąd Schwarzenegger na stolcu w Nowym. Na razie to sekret, więc cicho sza, nie zapeszajmy, na razie "Gazeta Wyborcza" z 17 lipca donosi, że dopiero ma przyjechać do Łodzi (pod koniec sierpnia i teoretycznie w innym celu - taka zasłona dymna), ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że się uda. Dlaczego? Gdyż taki jest w Polsce trend. Trend w pałacach władzy.
N

Nagi trend rozprasza przeintelektualizowane wątpliwości. Co prawda, Terminatorowi wciąż jeszcze bliżej do kulturystyki niż do kultury, ale przecież kultura fizyczna to także kultura, w dzisiejszych czasach nawet na scenie nie można poprzestawać na introwertycznych gruźliczych monologach. Co prawda, Arnie nie jest chłopakiem z Hollyłódź, tylko z przesympatycznego Grazu, ale to nie powinno przeszkadzać, wszak keine Grenzen. Co prawda, Arnold jest gubernatorem Kalifornii (bodajże ósma gospodarka świata) - ale to tym lepiej, i z "Dziadami" w Nowym tym bardziej sobie poradzi, a przecież Kalifornia i tak bankrutuje. Logika wyraźnie przemawia za kandydaturą Terminatora, a z Terminatorem można się jeszcze sfotografować. I tutaj dochodzimy do sedna, czyli do znanej twarzy, bezcennej dla włodarzy. Co prawda teatr ma świetnego dyrektora Brzozę, który w ciągu jednego sezonu wyciągnął...

2861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]