Reklama

Znak wrażego wróża

12.05.2014
Czyta się kilka minut
I oto na firmamencie pojawił się Wężownik...
O

Od czasów Babilończyków czasy się zmieniły, więc poniewczasie astronomowie skonstatowali, że wskutek ruchów grawitacyjnych Księżyca mamy nowy znak zodiaku. Pomiędzy Skorpionem a Strzelcem, konkretnie. Trzy tysiące lat temu nazwano gwiazdozbiory, ale wtedy jeszcze gwiazdozbiór Węża, posiadającego iście szatańskie konotacje, się z ekliptyką Słońca nie stykał.
A teraz już się styka. No i co? Houston, mamy problem. Wszystkie znaki-zodiaki się poprzesuwały i trzeba zreformatować, przebiegunować, dokonać reewaluacji wszystkich wniosków wynikających z faktu, żeśmy Byki, Skorpiony czy Barany, żeśmy z Wodnikami, Lwami i Koziorożcami. Who is who? Od tego dnia świat już nie będzie ten sam. Już nie jestem spod tego samego znaku, co Kargul, Kaligula, Małysz i Nicole Kidman... Mój fryzjer nie jest już Rybą! Już nie wiem, z kim przestawać, bo przecie nie wiem, czy świeżo poznana dama to Panna...

1667

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]