Reklama

Zmienić szkołę, nie strukturę

Zmienić szkołę, nie strukturę

14.04.2017
Czyta się kilka minut
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Jeśli nie zdołamy opóźnić reformy edukacji, wejdziemy w czas gigantycznej medialno-politycznej nawalanki.
Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Jak się Panu udała targowica czerwonej lumpeninteligencji?

SŁAWOMIR BRONIARZ: Patrząc jedynie na statystyki, to nie najgorzej.

Już Pan przestał reagować na obelgi?

Przeciwnie, nasz młody prawnik uznał, że nie będziemy przepuszczać nikomu: ani prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu, ani red. Tomaszowi Sakiewiczowi, ani nawet portalom.

„Czerwoną lumpeninteligencję”, którą dodatkowo należy „wziąć za pysk”, zaczerpnąłem od posła PiS Stanisława Pięty. O targowicy mówiła Krystyna Pawłowicz. A co powiedział prezes Jacek Kurski?

Akurat nie sam Kurski, tylko kierowana przezeń TVP.

19 listopada ubiegłego roku odbył się protest związku. Na antenie TVP Info padł zarzut, że nauczyciele rzucili na stos kredy biało-czerwoną flagę. Przejrzeliśmy kilka tysięcy zdjęć, by...

15919

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]