Reklama

Zmarł Andrzej Chłopecki

Zmarł Andrzej Chłopecki

24.09.2012
Czyta się kilka minut
W świecie muzyki współczesnej odgrywał rozmaite role. Zawsze z pasją, zaangażowaniem, poczuciem odpowiedzialności za najnowszą polską twórczość.
C

Człowiek-instytucja – słuchał, oceniał, komentował, promował. Był akuszerem wielu kompozytorskich debiutów, opiekunem rozwijających się wykonawczych karier, mentorem młodych muzycznych publicystów. Słuchaczom radiowej Dwójki przez blisko ćwierć wieku otwierał uszy na nieznane dźwięki. Czytelników esejów i licznych felietonów uwodził świetnym piórem i polemicznym usposobieniem. Muzykologów i teoretyków muzyki wprawiał w zdumienie celnością obserwacji i umiejętnością formułowania definicji zjawisk dopiero rozpoznawanych. Publiczność programowanych przez siebie festiwali zaskakiwał erudycyjnie konstruowanym repertuarem.

Żył muzyką i dla muzyki. Zmarł nad ranem, we śnie, w ciszy.

731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]