Reklama

Złoty natrysk

Złoty natrysk

25.02.2014
Czyta się kilka minut
Niezbyt jesteśmy w naszej części Europy przyzwyczajeni do widoków w rodzaju tego, który roztoczył się po otwarciu bram domostwa byłego prezydenta Janukowycza.
G

Generalnie takie obrazki, jak te na Ukrainie, w miejscowości Meżyhirija, w takich jak dzisiejsza sytuacjach, to swego rodzaju satrapia norma. Z relacji nadawanych przez zwiedzających wynika, że Janukowycz hodował sobie banany, mandarynki, antylopy i inne zwierzaki w celach ściśle spożywczych, a pomiędzy posiłkami siadywał na skórze krokodyla. Wymienić wypada zastaną na miejscu świątynię grecką w stanie zaaranżowanej ruiny i ogromny galeon o nazwie „Galleon”. Najdziwniejszy – przyznajmy – jest ten statek. Zważywszy na wiek, pokrój fizyczny i psychiczny właściciela trudno było mniemać, że człowiek ów w chwilach wolnych bawił się w pirata z Karaibów. O banalnych oznakach zamożności, takich jak pole golfowe, basen, złoty prysznic, sauna czy hangar pełen kosztownych pojazdów, nie warto wspominać, bo są po prostu u kogoś takiego jak Janukowycz obowiązkowe.
Podobne czy nawet...

2669

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]