Reklama

Zawodowcy

Zawodowcy

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Są dwa Opus Dei. Ojednym opowiadają jego członkowie. Odrugim - jego przeciwnicy.
N

Nowoczesny budynek przy ul. Młynówka Królewska 2 w Krakowie. Biała elewacja, domofon na kod przy bramie. To męski Ośrodek Akademicki Barbakan. Na stronie internetowej informacja, że opiekę nad nim sprawuje Opus Dei. Na tabliczce przy wejściu takiej informacji nie ma. To żeby podkreślić świeckość Ośrodka, wyjaśnią gospodarze.

Dziewięciu studentów mieszka w pokojach na trzecim piętrze. Na drugim - dziesięciu numerariuszy Opus Dei.

Piątek wieczór. W kaplicy na parterze zbierają się mężczyźni. Starsi, w średnim wieku, kilku młodych. Ciemne marynarki, wyjątkowo swetry. Inteligenci, studenci, naukowcy. W ołtarzu obraz przedstawiający ukrzyżowanie. Po lewej portret założyciela Opus Dei św. Josemaríi Escrivy w ornacie i okularach. Po prawej anioł trzymający znak Dzieła: krzyż wpisany w okrąg.

Zaczyna się comiesięczny dzień skupienia....

13500

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]