Reklama

Zaproszenie do tańca

Zaproszenie do tańca

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Skoro pytasz, jak działa Duch Święty, opowiem Ci o Nim na przykładzie Mariusza. Ma on opinię znakomitego tancerza, a każdej dziewczynie, która z nim tańczy, wydaje się, że jest doskonałą tancerką. Istnieje tylko jeden warunek: musi się pozwolić prowadzić. Gdyby próbowała narzucić swój styl, w taniec wkradłaby się dysharmonia, która pozbawiałaby wspólną zabawę radości. W mistrzostwie Mariusza widać kilka cech, które w sposób niepomiernie doskonalszy możesz rozpoznać w działaniu Pocieszyciela.
-

---ramka 330508|prawo|1---Zwróć najpierw uwagę na wolność osób. Patrząc na tańczącą parę, możesz dostrzec, kto prowadzi, a kto poddaje się prowadzeniu. Dziewczyny chętnie dają się prowadzić Mariuszowi, bo wydobywa z nich więcej wdzięku i lekkości niż same byłyby w stanie z siebie wykrzesać. Nie czują się zniewolone. Bóg, który jest w nas sprawcą i chcenia, i działania, swoim delikatnym tchnieniem sugeruje postępowanie, wybory i decyzje. Dobrowolne poddanie się Powiewowi sprawia, że człowiek staje się bardziej sobą, wydobywa z siebie utajone bogactwo. Pod natchnieniem Ducha odkrywa swoje prawdziwe możliwości. Działanie napełnia go radością, choć innym może się wydawać, że to skutek młodego wina. Trudno przecież sobie wyobrazić, by ktoś natchniony Mocą z wysoka miał nos spuszczony na kwintę.

Gdy milknie melodia i Mariusz odprowadza partnerkę na miejsce, kończy...

2458

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]